אודות

מכון שלמה אומן' הינו מכון תורני למחקר ופרסום של מהדורות חדשות ומתוקנות של ספרים תורניים, שלא למטרות רווח. הוא נקרא ע"ש שלמה אומן הי"ד בנו של פרופ' ישראל אומן שי', בוגר ישיבת שעלבים שנהרג בקרב במלחמת שלום הגליל, שהיה אוהב ספר ויודע ספר, ודמותו מלווה את התחומים בהם עוסק המכון.

המכון נוסד בשנת תשמ"ג (1983) כשיתוף פעולה בין ישיבת שעלבים ו'מכון ירושלים', מכון תורני ותיק ומוכר. מכון שלמה אומן עוסק בהוצאה לאור של ספרי 'ראשונים' ו'אחרונים' מכתבי-יד ודפוסים ישנים, בשילוב מנגנון של השוואת נוסחאות, הערות, מראי-מקומות והפניות, מבואות ונספחים, לתועלת לומדי התורה ואוהבי הספר לדורות. מדובר על ספרים תורניים חשובים שנתחברו בימי הביניים ובעת החדשה ולא התפרסמו מעולם, או שכבר יצאו לאור במהדורות ישנות והמכון ההדיר אותם מחדש והוציא אותם לאור כמהדורה מדעית מתוקנת, כולל מבוא היסטורי תוכני ומדעי, מיפתוח, הוספת הערות והפניות ונספחים וכד'. בנוסף לעצם המחקר, אחד מתפקידיו של המכון הוא להדריך ולחנך חוקרים צעירים (בעיקר תלמידי ישיבת שעלבים ובוגריה) לכתיבה תורנית מסודרת ואיכותית.

מכון שלמה אומן הוא מכון קטן יחסית, שעוסק בפרויקטים בודדים, אך מקפיד על רמה גבוהה של 'מלאכה' ו'חוכמה' שבמעשה הההדרה, כפי שמתואר גם במכתבי ההוקרה וההמלצה שהמכון קיבל.

 

ליצירת קשר: 08-9276664

machonsmaag@gmail.com